You are currently viewing סובלים מכאבים? מדרסים יסייעו לכם בהפחתת ומניעת הכאב

סובלים מכאבים? מדרסים יסייעו לכם בהפחתת ומניעת הכאב

כפות הרגליים שלנו סופגות לא מעט זעזועים במהלך הליכה או ריצה ומופעל עליהן משקל רב. כתוצאה מכך לא מעט אנשים סובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים הגורמות לכאבים. בשל כך איכות חייהם נפגמת והכאבים עשויים לגרום להימנעות מפעילויות גופניות שונות ואפילו השתתפות באירועים חברתיים. הפתרון הטוב ביותר הוא בדרך כלל שילובם של מדרסים אורתופדיים לנעליים. איך מדרסים אלה מסייעים בהפחתת הכאב? הכול במאמר הבא.

מהו תפקידם של המדרסים האורתופדיים?

כדי להבין כיצד המדרסים מסייעים בהפחתת כאב, יש להבין למה הם בעצם נועדו. כאבים בכפות הרגליים נובעים פעמים רבות ממנח לקוי או מבנה לא נכון. הבעיות הללו יוצרות פיזור לא נכון של העומסים ולא פעם ישנה גם השפעה על מערכת העצבים המרכזית, דבר שמביא לכאבי ברכיים, גב וצוואר כתוצאה מהבעיות בכפות הרגליים. התפקיד של מדרסים אורתופדיים הוא לתקן את מנח כף הרגל ולהביא לפיזור לחצים שוויוני ומאוזן.

חלוקה לא שוויונית של העומס אינה מביאה רק לכאבים במפרקים אלא גם בשרירים. כדי לשמור על יציבה צריכים השרירים לפצות על האיזון הלקוי, דבר שגורם לא פעם לעייפות יתר. מי שמסיים את יומו עם כאבים בשרירים מבלי שעסק בפעילות גופנית, מומלץ שיבדוק האם הבעיה מגיע מהבסיס, מכפות הרגליים.

מתי מדרסים בהתאמה אישית יכולים להקל על כאבים?

ישנם מספר מצבים רפואיים שבהם מומלץ לטפל עם מדרסים אורתופדיים. ראשית יש לנו את הפלטפוס שאת שמו רבים מכירים. משמעות השם היא "רגל שטוחה", שכן הקשת של הרגל אינה קמורה כפי שהיא צריכה להיות. לקשת זו יש תפקיד מרכזי בתפקוד נכון של כף הרגל במיוחד בכל הקשור לפיזור עומסים ובלימת זעזועים. הפלטפוס גורם ליציבה לקויה לאורך כל הגוף כולו, לצד כאבי רגליים בשל הפעלת משקל על אזורים בכף הרגל שאינם יכולים לעמוד בעומס שכזה. בעקבות זאת, נוצרים כאבים קשים בגוף ואפילו שחיקה במפרקים. באמצעות מדרסים בהתאמה אישית ניתן לתמוך בקשת כדי למנוע את קריסתה.

מהצד השני של הפלטפוס ישנה הקשת הגבוהה, הנקראת גם "הולפוס". גם כאן נראה חלוקה לא מאוזנת של עומסים, קריסה של כף הרגל והקרסול, כאבים במפרקים ועוד. בדומה לפלטפוס, המדרסים מעניקים תמיכה לרגל ומסייעים בתיקון המנח כך שחלוקת המשקל בין עצמות כפות הרגליים הופכת שוויונית.

תופעות נוספות שבהן ניתן לטפל באמצעות שימוש במדרסים אורתופדיים הן דורבן, מחלת סוור'ס, אוסטיאוארתריטיס ועוד . הדורבן הוא מצב שבו נוצרת דלקת ברצועה המקשרת בין עקב כף הרגל לבין אצבעות הרגליים. מי שסובל מקשת שטוחה או קשת גבוהה מועד במיוחד לסבול מתופעה זו פעם אחר פעם. לכן, מדרסים ימנעו את הפעלת העומס המוגברת על הרצועה וכך תימנע התפתחות של דלקת. מחלת סוור'ס גם היא דלקת בעקב הנפוצה יותר בקרב ילדים. אוסטיאוארתריטיס היא מחלת מפרקים ניוונית המביאה לשחיקת הסחוסים במפרקים. אלו רק חלק מהבעיות העשויות להביא להופעת כאבים בכפות הרגליים ובשאר חלקי הגוף.

מדוע חשוב לרכוש מדרסים בהתאמה אישית?

כל כף רגל בנויה בצורה שונה לחלוטין וככזו היא דורשת תמיכה מאוד ספציפית. לכן חשוב להתאים את המדרסים בצורה אישית למבנה כף הרגל, כדי לוודא שתינתן תמיכה בכל המקומות הזקוקים לכך. אם אתם רוצים להיות בטוחים שהקלת הכאבים תהיה משמעותית ומהירה, מדרסים בהתאמה אישית לכף הרגל שלכם יבטיחו זאת. מדרסים כלליים שאותם ניתן לרכוש ברשתות הפארם, עשויים שלא לעשות שינוי כלל ואפילו לגרום לנזק נוסף. מוטב להשקיע יותר במדרסים מותאמים אישית ולדעת שהרגליים שלכם בטוחות.