You are currently viewing פדיקור רפואי – לא רק לנשים

פדיקור רפואי – לא רק לנשים

כשמדברים על פדיקור ובפרט רפואי, נהוג לחשוב שמדובר על טיפול שמיועד לנשים בלבד. מרבית המקומות שמציעים סוג זה של טיפול, אכן פונים בעיקר לנשים, אפשר לראות את זה בפרסומות ואפשר לראות בקטלוג השירות של כל מקום ומקום.

אך טיפול פדיקור רפואי פונה לא רק לנשים אלא גם לגברים. ישנם לא מעט אשר מתמודדים עם בעיות שונות בכפות הרגליים, אשר מחייבות טיפול של איש מקצועי, זאת על מנת שיוכלו ללכת ולרוץ בצורה נוחה, בלי לחוש כאב. מעבר לכך הטיפול מאפשר להם לנעול נעליים לי להרגיש לחץ מיותר על כף הרגל. כמו כן, יש בטיפול אלמנט חשוב מבחינה אסתטית, שהופך את הרגל, נעימה יותר למראה.

טיפול פדיקור רפואי הוא הכרחי עבור אנשים מסוימים. כך למשל, הוא הכרחי עבור מי שעוסק בפעילות ספורטיבית, בפרט עבור מי שנוצר אצלו עומס על כפות הרגליים. אלה יכולים להיות גברים ונשים שעוסקים בריצה, רכיבה על אופניים, כדורגל, כדורסל, טניס, ומקצועות נוספים. ההסבר לכך הוא, שעם הזמן נוצרים עודפי עור בכפות הרגל אשר עלולים להקשות על האפשרות להתאמן בצורה סדירה.

כמו כן, פדיקור רפואי הוא חשוב עבור אנשים חולי סוכרת, אשר מתמודדים עם בעיות שונות בכף הרגל, אשר עלולות להשפיע על התפקוד שלהם, גם מבחינה בריאותית. על מנת להקל עליהם בהליכה וביציבות, מומלץ מאוד שיבצעו תהליך פדיקור אצל גורם מקצועי.

כיצד בוחרים היכן לעבור פדיקור רפואי?

על מנת לבצע טיפול פדיקור ובפרט רפואי, יש לפנות אל גורמי מקצוע שמתמחים בכך. לא כל אחד יכול לבצע טיפול פדיקור. אומנם יש לא מעט אנשים שמעדיפים לבצע טיפול מסוג זה באופן עצמאי, אך הם לא יוכלו להגיע לרזולוציות שגורם מקצועי מסוגל להגיע אליהן, ולכן הם לא יוכלו ליהנות מאותן תוצאות, אשר יקבלו במסגרת טיפול מקצועי.

מאחר ויש לא מעט אנשים שמציעים שירות פדיקור רפואי לגברים ולנשים, חשוב לדעת כיצד לבחור את האדם הנכון לעבור אצלו את הטיפול. השאלה הראשונה שיש לבחון, האם הגורם אליו פונים, מספק שירותים גם לגברים וגם לנשים (ישנם גורמים שמספקים שירות רק לנשים או רק לגברים, לעומתם יש כאלה שמספקים לשני המינים גם יחד). לאחר מכן, יש לבחון נקודות נוספות שקשורות להיבטים אחרים:

פרמטר ראשון, יש לבחון איזו הכשרה יש לגורם המטפל, מה מכשיר אותו לספק שירות של פדיקור רפואי. על מנת לספק טיפול מסוג זה, עליו ללמוד את התחום ולעבור הכשרות מתאימות. מדובר בתחום רפואי לכל דבר, לכן מי שלא למד ולא הוכשר לבצע טיפול פדיקור, לא יכול לבצע אותו, שכן הוא עלול לגרום נזק משמעותי למטופל.

פרמטר שני, יש לבחון את שיטת הטיפול, עד כמה היא מתקדמת, עד כמה היא מודרנית. באילו כלים משתמש המטפל והאם הם יכולים לעזור למטופל על מנת להתמודד עם מה שיש לו ברגליים.

פרמטר שלישי, חשוב שהמטפל ידע לאבחן את המצב בצורה נכונה, ומלבד הטיפול עצמו, ידע גם לספק המלצות למטופל כיצד לנהוג אחרי הטיפול. זאת על מנת שהמצב לא יחזור לקדמותו.

פרמטר רביעי, ישנם מקרים מסוימים שהמטפל לא יכול להתעסק בהם. אם מדובר ל דברים משמעותיים שהם מעבר להכשרתו. אז עליו להפנות את המטופל לרופא עור, אם יש צורך בכל. בעיקרון, במהלך טיפול פדיקור, מעבר לטיפול עצמו, הרי שיש להתייחס גם לציפורן חודרנית, פטריות ותופעות אחרות נפוצות בכף הרגל ובציפורניים.

פרמטר חמישי, אם מדובר על בעיה שמחייבת טיפול מיידי, יש לפנות אל מטפל זמין אשר יש לו תור פנוי כמה שיותר מהר.

מה עושים במסגרת טיפול פדיקור רפואי?

טיפול פדיקור, ברמת העיקרון, נועד לנקות את כף הרגל מחלקי עור מיותרים ולגרום לנו להרגיש הרבה יותר נוח כשאנחנו הולכים, רצים, עומדים. מעבר לכך, פדיקור אמור לאפשר לנו ליהנות מכף רגל אסתטית ונעימה למראה.

כשמדברים על פדיקור רפואי, יש התעמקות בתופעות שונות שכף הרגל מתמודדת איתן. למשל, יבלות, פטריות, אקזמות, ציפורן חודרנית ועוד. מדובר בתופעות שיכולות להשפיע על כף הרגל, לא רק בתנועה או בעמידה, אלא הרבה מעבר לכך. מקרים של פטריות, אקזמות, יבלות, יכולים לייצר זיהומים ודלקות שיכולים להחריף עם הזמן ולהקרין מכף הרגל אל אזורים אחרים בגוף.

תופעות אלו נוצרים מסיבות שונות, בעיקר בגלל כתוצאה משימוש אינטנסיבי בכפות הרגליים, בפרט כשהשימוש נעשה בנעליים סגורות. זו גם הסיבה שספורטאים נדרשים לעבור פדיקור רפואי לעיתים תכופות. עבורם הטיפול הוא חיוני גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה מקצועית. אם ייווצרו אצלם יבלות או פטריות, אז הם לא יוכלו להתאמן ולהתחרות, דבר שיפגע ביכולת המקצועית שלהם לאורך זמן.

במהלך הטיפול, אשר נעשה באמצעות כלים סטריליים ונקיים ובחדר נקי וסטרילי לגמרי, מתבצע אבחון של מצב כף הרגל, לאחר מכן המטפל יסיר מכף הרגל של המטופל חלקי עור קשה שהצטברו, ינקה את המקום, ואז יפנה לטפל בבעיות ספציפיות, כמו אלה שתיארנו קודם לכן, בין אם באמצעות משחות ותכשירים ובין אם באמצעות מכשירים שונים. הכל בהתאם לסוג הבעיה והטיפול הנדרש לפתרונה.