You are currently viewing האם תכשיטים יכולים להקל על החרדות שלנו?

האם תכשיטים יכולים להקל על החרדות שלנו?

חרדה היא חלק טבעי מהחיים. העבודה מלחיצה, מאתגרת, וכאשר יום העבודה מסתיים, מטלות אחרות מצפות לנו. ישנם פתרונות בשפע למי שרוצה להירגע קצת לאחר יום ארוך, כמו תה קמומיל, תנומה קצרה בת חצי שעה או אימון ספורט טוב. כל אלה הם רק חלק מהאפשרויות הרבות שקיימות.

 

לדברי המומחים רוב האנשים ינסה כל דבר כדי להפחית תחושות של מתח וחרדה, אפילו תכשיטים מסוימים. למשל, אבני חן המיועדות לכל מיני מטרות. ישנן אבני חן למזל, אבנים המשמשות לטיהור וריפוי וכן הלאה. אם זה נכון, הייתכן שישנה אבן חן שיכולה להפיג או להקל על חרדה?

 

האם תכשיטים יכולים להקל על תחושת חרדה?

במשך שנים, בעלי מלאכה ומיסטיקנים הציגו מתכות ומינרלים המצויים על פני כדור הארץ כתרופה למחלות גופניות. הספקנים מתכחשים לרפואה האלטרנטיבית הזו, בעוד שהמאמינים מעידים על כוחות נוגדי חרדה שישנם במתכות כמו זהב, וכן באבנים יקרות ויקרות למחצה, במיוחד אבני אודם. מבחינה היסטורית, חלק מהסיבה שמתכות ואבנים שימשו תחילה כדי לקשט את הגוף וכדי לעטר כתרים של מלכים, מלבד היותן נדירות ויקרות, היה משום שאנשים האמינו ביכולותיהן להעניק תכונות מסוימות לעונד אותן. למרות העובדה כי אנשים רבים היום כבר אינם מאמינים בקסמיהן של מתכות ואבני חן, תכשיטים ידועים כמסייעים להקלה על חרדה בכמה דרכים.

 

תכשיטים חדשים נוגדי חרדה

לתומכים נלהבים של הרפואה המודרנית, המעוניינים לענוד תכשיטים פרקטיים בעלי יכולת לעזור להם להתמודד עם החרדה שהם חשים לעתים, אנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים על “worry jewelry” (תכשיטים נוגדי חרדה ומתח) וטבעות ספינר כמנגנוני התמודדות יעילים. תכשיט פשוט מכסף, או אחד מפואר מזהב – אתם תמיד יכולים לעצב אותו באופן אישי כדי שיתאים לטעמכם.

 

חשוב להבין אילו סוגים של תכשיטים נוגדי חרדה זמינים כיום בשוק. בנוסף לטבעות ספינר, ישנן טבעות עם ריפוד דק וחרוזים עליהן המיועדים לסיבוב. טבעות פאזל הן אופציה נוספת, כאשר ברגע שהבנתם היטב איך פותחים וסוגרים אותן, זה הופך להיות משחק טיפולי למדי. אפילו טבעת רעל, אם נעשית היטב, יכולה לשמש כדי להפיג או להקל על חרדה.

 

אין זה אומר, עם זאת, כי הטבעות הללו הן תכשיטים שיכולים לשרת מטרה זו בלבד. עגילים וצמידים דקים יכולים אך הם לעזור עם חרדות, כמו גם צמידי חרוזים, שרשראות פשוטות, שרשראות עם תליונים ותוספות שונות.

 

שימוש בתכשיטים כדי להפחית חרדה ביומיום

רק אתם יודעים מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם להירגע, אבל עצות נוספות מאחרים תמיד יכולות לעזור. בדומה לכדורי המתח המלאים בחול שהיו באופנה בשנות השמונים, יש כמה כללים שיש לעקוב אחריהם, אבל כל השאר – תלוי בכם.

 

בחרו את התכשיטים שלכם על פי ההרגשה: נסו אותם על היד שלכם, על הגוף, וגעו בהם כדי לראות אם מרגיש לכם נעים. התנועה החוזרת על עצמה במהלך היום אמורה להרגיע אתכם, כמו מגע עדין של אדם אחר.

היו גמישים: נסו טבעת זהב שניתן לסובב, קבוצת צמידים, או צמיד חרוז אמטיסט כאשר אתם בחרדה. עם הזמן, תוכלו להחליט איזה מהם עובד הכי טוב עבורכם.

 

אל תחכו עד שאתם חרדים. ברגע שאתם מרגישים קצת מתיחות בצוואר, בכתפיים או בחזה, או יש לכם סימנים אחרים של חרדה – שחקו עם התכשיטים שלכם.

 

תכשיטים אמורים להיות הרחבה טבעית של מי שאתם. אם אתם אוהבים את מה שבחרתם ואתם נהנים לעבוד עם הפריט, כמו טבעת פאזל, טבעת ספינר או כל תכשיט אחר, וודאי תוכלו להפיק מכך יתרונות רבים.

בין אם אתם רוכשים תכשיטים כדי להקל על חרדה, לחגוג אירוסין/נישואין או להפתיע את אהוביכם, מה שתבחרו צריך להיות בהתאמה מושלמת לסגנון והאישיות שלכם או של האדם היקר לכם.